144990-2023 - ResultatSverige-Kalmar: Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Strukturbild Kalmar län – Kunskapsunderlag
Referensnummer: 2022-333
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Projektet syftar till att öka samverkan och stärka kopplingen mellan kommunal fysisk planering och regionala utvecklingsfrågor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen