See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mattransporter
Beskrivning: Upphandlingen avser mattransporter och delas in i följande fyra (4) anbudsområden. Det står leverantören fritt att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden. 1. Kylda mattransporter, område A Leverans av färdiglagad kyld mat i en-portionsformar från centralköket på St. Kristoffers väg till omsorgstagare i eget boende inom område A. 2. Kylda mattransporter, område B Leverans av färdiglagad kyld mat i en-portionsformar från centralköket på St. Kristoffers väg till omsorgstagare i eget boende inom område B. 3. Kylda mattransporter, område C Leverans av färdiglagad kyld mat i en-portionsformar från centralköket på St. Kristoffers väg till omsorgstagare i eget boende inom område C. 4. Kantintransporter Varma och kalla mattransporter som sker från skolkök och centralköken S:t Kristoffers väg, Stensberg och Enliden till beställarens olika enheter inklusive returtransporter av emballage mm enligt Bilaga 3. Anbudsprislista. Detta avtalsområde avser även Kalmarsunds gymnasieförbund (GYF). Behovet av mattransporter för GYF har samma förutsättningar som ovan men utgår från deras egna kök och lokaler. Beställaren uppskattar den totala inköpsvolymen per år till 6 500 000 SEK.
Föregående meddelande: 617848-2023
Intern identifierare: 2023-09
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Lägsta pris