145038-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning – Byggledning Softprio
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelByggledning Softprio
BeskrivningUpphandlingen syftar till att teckna ramavtal om konsulttjänster avseende Byggledare Softprio. Uppskattad volym är ca 1000 timmar per år.
Intern identifierareSMF 2024-00589
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71300000 Ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000