145050-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Olycksfallsförsäkringar
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling kollektiv olycksfallsförsäkring
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66512100 Olycksfallsförsäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Göteborgs Stad upphandlar kollektiv olycksfallsförsäkring.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 45 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen