Upphandlingen genomförs under förutsättning att den ryms inom för ändamålet budgeterade medel eller politiska beslut. Vid avbrytande av upphandlingen äger anbudsgivaren inte rätt till ersättning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90513000 Hantering av ofarligt avfall, 90513700 Transport av slam, 90513800 Behandling av slam, 90513900 Hantering av slam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Slamtömning av enskilda brunnar i delar av Arvika kommun.
Omfattning.
Upphandlingen avser avtal gällande tömning av enskilda brunnar och slutna tankar i delar av Arvika kommun.