145160-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Juridiska tjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Juridiska tjänster 2021
Referensnummer: UH-2021-6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79100000 Juridiska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar juridiska tjänster inom områdena Allmän affärsjuridik och Entreprenadrätt.
II.1.6.
Information om delar
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Den årliga inköpsvolymen för anbudsområdet Allmän affärjuridik uppskattas till cirka 10 miljoner kronor. Den årliga inköpsvolymen för anbudsområdet Entreprenadrätt uppskattas till cirka 2 miljoner kronor.