145227-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Svetstjänster i pannor och mekaniskt underhåll av pannor m.m. för uppdrag av större omfattning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelSvetstjänster i pannor och mekaniskt underhåll av pannor m.m. för uppdrag av större omfattning
BeskrivningUpphandlingen avser ett ramavtal för beställning av svetstjänster och mekaniskt underhåll, främst avseende pannor och tillhörande utrustning, men även för andra liknande uppdrag inom Jönköping Energis verksamhet. Avtalet omfattar både planerade och akuta insatser av resurskrävande karaktär.
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:112556:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45262680 Svetsning