2. Förfarande
Förfarande
Titel: Städmaskiner, underhåll och service
Beskrivning: Eskilstuna kommunfastigheter AB och Eskilstuna kommun avser att upphandla ett ramavtal för nya städmaskiner, underhåll och service. Ramavtalet kommer även omfatta service och reparationer av befintliga städmaskiner. Upphandlingen omfattar de städmaskiner som används mest i verksamheten men under avtalets gång kan behovet komma att ändras och fler typer av maskiner kan komma att efterfrågas.
Intern identifierare: 24/9
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Ytterligare om kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 39713410 Skurmaskiner, 39713420 Polermaskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del - Besvaras av alla anbudsgivare
Beskrivning: Generell del som besvaras av alla anbudsgivare
Ytterligare klassificering (cpv): 39713400 Golvvårdsmaskiner, 39713410 Skurmaskiner, 39713420 Polermaskiner
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Del 1 - Inköp av små städmaskiner
Beskrivning: Inköp av små städmaskiner enligt underlag
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Del 2 - Inköp av stora städmaskiner
Beskrivning: Inköp av stora städmaskiner enligt underlag
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Del 3 - Service och reparationer av befintliga städmaskiner
Beskrivning: Service och reparationer av befintliga städmaskiner enligt underlag