See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: DAM - Digital Asset Management System
Beskrivning: Nationalmusem hereby invites interested suppliers to submit applications in the procurement for a Digital Asset Management system. Scope of contract: • a DAM-system • storage and hosting • implementation • system maintenance • support • other associated consultation services as needed
Intern identifierare: NM2024/117
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48311100 Dokumenthanteringssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 48329000 Bildbehandlings- och arkiveringssystem, 48500000 Programvara för kommunikation och multimedia, 48780000 Programvara för system, lagring och innehållshantering, 48810000 Informationssystem, 72212300 Programvaruutvecklingstjänster för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000