145357-2025 - Resultat
Sverige – Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten – Transport- och Maskintjänster 2024
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTransport- och Maskintjänster 2024
BeskrivningUpphandlingen omfattar kommunens behov av inhyrda transport- och maskintjänster inklusive förare.
Intern identifierareUH24-009
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45100000 Förberedande anläggningsarbeten, 45111290 Förarbeten till anläggningsarbeten, 45112000 Grävning och schaktning, 45112400 Grävning, 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare, 45520000 Uthyrning av schaktutrustning med maskinskötare, 60180000 Uthyrning av fordon för godstransport med förare, 60181000 Uthyrning av lastbilar med förare, 60182000 Uthyrning av industriella fordon med förare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000