Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nybyggnad av Vård- och omsorgsboende Vårsta, Grödinge
Referensnummer: TFN/2021:00349
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45212600 Byggnation av paviljong
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet avser nybyggnad av vård- och omsorgsboende i Vårsta - Ensta med totalt 60 vårdplatser.
Byggnaden ska uppföras i modul- eller blockform för att korta ner byggtid. Byggnaden ska köpas, ej hyras.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 120 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader, 45212600 Byggnation av paviljong, 45215213 Byggnation av vårdhem, 45215221 Byggnation av dagcenter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen