14551-2023 - ResultatSverige-Kristianstad: Medicinska förbrukningsartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Steriliseringsprodukter och Sterilemballage
Referensnummer: 2021-O001386
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser förbrukningsmaterial för Sterilisering såsom bl. a. emballage, autoklavtejp, fuktabsorbenter, indikatorer, rengöringsborstar samt övrigt förekommande förbrukningsmaterial på en sterilenhet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33141100 Förbandsartiklar; clips, suturer och ligaturer, 33141110 Förbandsartiklar, 33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen