2. Förfarande
Förfarande
Titel: VA-utbyggnad Ulvsby Mosstorp Åstorp NY
Beskrivning: Projektet ska resultera i kommunalt VA (vatten och spillvatten) till samtliga fastigheter i området Ulvsby Mosstorp Åstorp vilket omfattar utbyggnadsområdena Mosstorp/Ulvsby, Strömhall/Alsters Åstorp samt Åstorp/Alstrum från vattentjänstplanen vilket omfattar ca 100 fastigheter som idag har enskild VA-försörjning. Projektet genomförs genom samverkansformen partnering och består av fem huvuddelar. Huvuddel 1 och 2 kommer att utföras i projektet och huvuddelarna 3-5 kan komma att utföras i projektet.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45332200 VA-arbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126213:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45231110 Rörläggningsarbete, 45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar