145554-2017 - ResultatSverige-Eskilstuna: Utbildningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utbildning inom många olika områden riktade till solo- och microföretag.
Referensnummer: 2017:008
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Utbildning inom många olika områden relevanta för företag under tillväxt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79633000 Personalutveckling, 80511000 Personalutbildning, 80533100 Datautbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen