145558-2020 - ÄndringSverige-Vänersborg: Apparatur för endoskopi och endokirurgi
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Endoskopisk utrustning
Referensnummer: RS 2020-00441
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33168000 Apparatur för endoskopi och endokirurgi
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser endoskopisk utrustning för stel och flexibel endoskopi.
Den omfattar både nyinvesteringar och kompletteringar av befintlig utrustning till operation och mottagningar inom VGR.