145576-2022 - ResultatSverige-Göteborg: Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader för högre utbildning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Samverkansentreprenad - Huset K - Umeå
Referensnummer: 21/250
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45214300 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader för högre utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
För projektet Huset K har Akademiska Hus behov av en entreprenör för en utförande-entreprenad.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45210000 Byggnadsanläggning, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen