Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för hantverkstjänster, Glas
Referensnummer: KS22.280
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdragen omfattar underhålls- och reparationsarbeten samt mindre avgränsande projekt inom beställarens fastighetsbestånd, där produkter som olika typer av glas, enkel, dubbelglas, trippelglas, speglar, lamellglas, trådglas, polykarbonatglas, härdat glas m.m.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45441000 Glassättning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen