145669-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Webbyråtjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Webbyråtjänster
Beskrivning: Västerås stad bjuder in att lämna anbud i upphandling avseende Webbyråtjänster. Västerås stad är i behov av konsulttjänster inom området webb och intranät. Upphandlingen avser ett ramavtal från vilket Köparen ska kunna avropa kunsulttjänster för uppdrag inom utveckling och förvaltning av stadens interna och externa webbplatser.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Webbyrå
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90319:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 72413000 Webbsideutformningstjänster