145684-2017 - ÄndringSverige-Stockholm: Tolktjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Teckentolkar.
Referensnummer: Af-2016/0036 1976
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79540000 Tolktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjänsten som efterfrågas är teckenspråkstolkning, skrivtolkning, dövblindtolkning och tecken som stödtolkning i kontakten med Arbetsförmedlingen, vid enskilda samtal och gruppinformationer.