145701-2017 - ÄndringSverige-Värnamo: Vägtransporter
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Varudistribution.
Referensnummer: UHN 2016.162
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Distributionslösningen består av följande huvudkomponenter:
— Logistiksamordning och utveckling inklusive kundtjänst,
— Drift av distributionscentral,
— Transporter mellan distributionscentral och kommunens leveransmottagare.