145747-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Klippan: Reparation och underhåll av restaurangutrustning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service, underhåll och nyinvesteringar av maskiner i storkök
Referensnummer: 20/373
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50882000 Reparation och underhåll av restaurangutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna anbudsförfrågan avser avtal under två (2) år för service, underhåll samt nyinvestering av samtliga maskiner i storkök och därtill närliggande varor och tjänster till Bjuv, Klippan, Perstorp och Åstorps kommuner, med möjlighet till förlängning med upptill ytterligare två (2) år. Med maskiner storkök avses primärt kylmaskiner, kyl, frys och ventilationsaggregat till kyl och frys men även övriga storköksmaskiner såsom ugnar, diskmaskiner och grytor ingår.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39711000 Elektriska hushållsapparater för livsmedel, 42959000 Diskmaskiner för storkök, 45331231 Installation av kyl- och frysanläggningar, 50530000 Reparation och underhåll av maskiner, 50532000 Reparation och underhåll av elektriska maskiner, apparater och tillhörande utrustning, 51540000 Installation av maskiner och utrustning för speciella ändamål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen