2. Förfarande
Förfarande
Titel: Komprimatorer och balpressar
Beskrivning: Upphandlingen avser leverans av komprimatorer med tillhörande containrar samt balpressar, inklusive installation. Primärt riktar sig upphandlingen till avfalls- och återvinningverksamheter, men då Sinfra även har medlemmar verksamma inom el, fiber, vatten och avlopp samt fjärrvärme och fjärrkyla kan även dessa komma att avropa från det aktuella ramavtalet. Anbudsgivare ska lämna anbud på en stationära, en mobil och en pendel komprimator samt balpressar i tre olika storlekar. Andra storlekar på komprimatorer och balpressar ingår i upphandlingen, men det är inget krav att lämna anbud på dessa och de kommer inte att utvärderas.
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39713300 Avfallskomprimatorer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126268:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering