145851-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Arvidsjaur: Snöröjning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snöröjning och Halkbekämpning Arvidsjaurhem AB
Referensnummer: UH-2020-11
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Årsavtal snöröjning och halkbekämning på delar av Arvidsjaurhem AB:s fastighetsbestånd, se vidare anbudsformulär och förteckning över fastigheter.
Arvidsjaurhem AB är upphandlande enhet men Arvidsjaurs kommun sköter det administrativa
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen