2. Förfarande
Förfarande
Titel: Utbildning i metodstödet "Robust samarbetskultur"
Beskrivning: Utbildningens övergripande syfte är att utbilda myndighetens chefer och andra nyckelpersoner med innehåll samt förståelse av metodstödet ”Robust samarbetskultur” samt skapa förutsättningar för ett utvecklande ledarskap i en god arbetsmiljö. Uppdraget omfattar även möjlighet till avrop av konsultstöd per timme för specifika åtgärder. Skakrav och utvärdering (där även priser lämnas) finns tillgängliga när du väljer "Hämta och bevaka denna upphandling" och därefter "Lämna anbud"
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80500000 Utbildningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109372:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 80522000 Utbildningsseminarier, 80521000 Utbildningsprogram, 80532000 Chefsutbildning