14604-2020 - ResultatSverige-Vara: Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Anläggningsmaskinstjänster Vara kommun nr 2
Referensnummer: 2019-114
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
II.1.4.
Kort beskrivning
Vara kommun upphandlar anläggningsmaskintjänster inklusive arbetsledning, anläggninsarbetare, maskinförare och olika arbetsmaskiner/fordon för infrastrukturarbeten med t.e.x. gång- och cykelvägar, nya gator, allmänna ytor m.m.
Sista anbudsdag
Anbudet ska vara Köparen tillhanda senast 18.11.2019 23:59
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
43200000 Schakt- och grävmaskiner samt tillhörande delar, 43260000 Gräv-, last- och gruvmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen