2. Förfarande
Förfarande
Titel: FM-tjänster till Åklagarkammaren i Lund
Beskrivning: Åklagarmyndigheten bjuder in intresserade företag att lämna anbud i upphandlingen av Facility management samt tillhörande tilläggstjänster, nedan kallad FM tjänster. Med FM- tjänster avses i denna upphandling: • Vaktmästartjänster • Lokalvård med tillhörande periodiskt underhåll (option) Ramavtalet ska preliminärt vara giltigt från 2026-05-05 till och med 2028-08-31. • Preliminär leveransdag för lokalvård: 2026-05-25 • Preliminär leveransdag för vaktmästartjänst: 2026-06-01
Intern identifierare: ÅM2026-494
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90919200 Kontorsstädning
Ytterligare klassificering (cpv): 90910000 Städning, 90911300 Fönsterputsning, 98341130 Fastighetsskötsel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000