146193-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – IT-Arbetsplats
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelIT-Arbetsplats
BeskrivningSollentuna kommun ska upphandla leverans samt hantering av IT-arbetsplatser. I tjänsten ingår hårdvara, införande, support inklusive dess livscykelhantering samt tillhörande tjänster m.m.
Intern identifierareKS-2025/00211
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 30213100 Bärbara datorer, 30231000 Datorskärmar och manöverenheter, 30237200 Datortillbehör, 30237460 Tangentbord till datorer, 51611000 Installation av datorer, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareIT-Arbetsplats