146261-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Rengöringsmedel – Städtillbehör och kemprodukter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelStädtillbehör och kemprodukter
BeskrivningUpphandling av städtillbehör, kemprodukter och moppar.
Intern identifierareKS 2023/987
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 39830000 Rengöringsmedel
Ytterligare klassificering (cpv): 24000000 Kemiska produkter, 39831200 Tvätt, disk och rengöringsmedel, 39831300 Golvrengöringsmedel, 39831600 Toalettrengöringsmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelKemprodukter
BeskrivningMoppar
Intern identifierareKemprodukter
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelStädtillbehör
BeskrivningStädtillbehör
Intern identifierareStädtillbehör
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelMoppar
Intern identifierareMoppar