146275-2022 - ResultatSverige-Uppsala: Rullstolar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Manuella rullstolar
Referensnummer: KSN-2021-02236
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33193120 Rullstolar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av manuella rullstolar: Allroundrullstol med/utan vårdarbroms, allroundrullstol för tunga brukare, komfortrullstol med/utan vårdarbroms, aktiv komfortrullstol med/utan vårdarbroms, komfortrullstol för tunga brukare med/utan vårdarbroms och transportrullstol.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen