2. Förfarande
Förfarande
Titel: Meddelande om frivillig förhandsinsyn - Cellräknare
Beskrivning: Region Norrbotten avser köpa två cellräknare för placering i Piteå respektive Gällivare, samt framöver även köpa ytterligare fyra cellräknare för placering i länet.
Intern identifierare: 23/410
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Ytterligare klassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000