146338-2021 - ResultatSverige-Luleå: Kontorsmaskiner, kontorsutrustning och kontorsmateriel, utom datorer, skrivare och möbler
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2020 Kontorsmaterial Region Norrbotten
Referensnummer: 20/169
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30100000 Kontorsmaskiner, kontorsutrustning och kontorsmateriel, utom datorer, skrivare och möbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser avtal på Kontorsmaterial för leverans till Region Norrbotten enligt detta upphandlingsdokument med tillhörande bilagor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22816000 Block, 22817000 Almanackor eller agendor, 22850000 Pärmar och tillbehör till dessa, 30125000 Delar och tillbehör till kopiatorer, 30176000 Märkapparater för märktejp, 30192000 Kontorsmateriel, 30192130 Blyertspennor, 30195900 Whiteboardtavlor och magnettavlor, 31440000 Batterier, 44423450 Namnskyltar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen