146340-2021 - ResultatSverige-Uppsala: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Terapeutisk aferesutrustning
Referensnummer: VF2020-00035
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av terapeutisk aferesutrustning och tillbehör. Upphandlingen Upphandlingens referensnummer och benämning är: Upphandlingen avser ramavtal och omfattar följande produktgrupper: 50 "Terapeutisk aferesutrustning" Upphandlingens värde för 12 månader uppskattas till:1 400 000 SEK, dock kan inga volymer garanteras. Avtalsperiod Avtalets beräknade startdatum:. Avtalsstarten kan förskjutas till följd av överprövning eller andra oförutsedda händelser. Avtalets beräknade slutdatum: Avtalslängden är 24 månader med möjlighet till st. förlängningsoptioner à månader.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av Terapeutisk aferesutrustning och tillbehör. Upphandlingen Upphandlingens referensnummer och benämning är: Upphandlingen avser ramavtal och omfattar följande produktgrupper: 50 "Terapeutisk aferesutrustning" Upphandlingens värde för 12 månader uppskattas till:1 400 000 SEK, dock kan inga volymer garanteras. Avtalsperiod Avtalets beräknade startdatum:. Avtalsstarten kan förskjutas till följd av överprövning eller andra oförutsedda händelser. Avtalets beräknade slutdatum: Avtalslängden är 24 månader med möjlighet till st. förlängningsoptioner à månader.