146345-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Programvara och informationssystem – Elevhälsosystem
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Elevhälsosystem
Beskrivning: Skellefteå kommun upphandlar IT-stöd till elevdokumentation/elevhälsosystem för förskola, grundskola och gymnasieskola.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: IT-stöd till elevdokumentation/elevhälsosystem 2023
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:88936:Lot:1