146354-2017 - ResultatSverige-Osby: Taxitjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skolskjuts.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 2: Landtransport [2], även säkerhets- och kurirtransporter, med undantag av postbefordran
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Osby.
Nuts-kod SE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandlingen avser skolskjuts för elever i förskoleklass, grundskola, grundsärskola och gymnasiesärskola, samt övriga transporter. Kommunen avser teckna kontrakt för perioden fr.o.m. 1.7.2017 t.o.m. 30.6.2023 med rätt för kommunen till förlängning i två (2) år. Anbud kan lämnas på hela eller delar av upphandlingen.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
60120000 Taxitjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.