Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Personburen strålskyddsutrustning 2017, SLL505
Referensnummer: LS 2017-1358
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 18143000 Skyddskläder
II.1.4.
Kort beskrivning
SLL har för avsikt att upphandla personburen strålskyddsutrustning enligt bifogat upphandlingsdokument.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör, 18130000 Specialarbetskläder, 18140000 Tillbehör till arbetskläder, 18400000 Specialkläder och tillbehör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen