Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vikarier till förskola och skola 2019
Referensnummer: KFKS 2019/825
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79610000 Personalförmedling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser vikarier till förskola och skola inom Nacka kommun
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Vikarier F-9 + gymnasiet
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda, 80000000 Undervisning och utbildning, 80100000 Grundskoleundervisning, 80200000 Högstadie- och gymnasieundervisning, 80500000 Utbildningstjänster, 80110000 Förskoleundervisning
Information om EU-medel Kontraktet är knutet till projekt och/eller program som finansieras med EU-medel: nej
Vikarier till förskola
Del nr: 2
Ytterligare CPV-kod(er) 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda, 80000000 Undervisning och utbildning, 80500000 Utbildningstjänster, 80110000 Förskoleundervisning