146458-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Skåp
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Säker förvaring
Referensnummer: 23.3-12995-2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39122100 Skåp
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar förvaringsenheter som har någon form av stöld- och/eller brandskyddsklassning som t.ex. säkerhetsskåp, värdeskåp och brandsäkra skåp.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44421300 Kassaskåp, 44421600 Värdeförvaringsskåp, 44421720 Förvaringsskåp, 44421722 Säkerhetsboxar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen är uppdelad i följande anbudsområden:
Anbudsområde A - Skydds- och brandklassad förvaring
Anbudsområde B - Brandsäkra skåp för farliga ämnen
Anbudsgivaren kan lämna anbud på ett eller på båda anbudsområdena. Ramavtal kommer tilldelas per anbudsområde.
Avrop från ramavtalet sker genom rangordning eller förnyad konkurrensutsättning.