See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Syrgasutrustning, pulsoximetri och befuktare för högflödesbehandling
Beskrivning: Upphandlingen omfattar utrustning för syrgasbehandling, pulsoximetri samt befuktare för högflödesbehandling till Stockholms läns sjukvårdsområde (SLSO) och Region Gotland. Det omfattar: Syrgaskoncentratorer Flödesväljare Bärsystem till syrgastub Befuktare för högflödesbehandling Pulsoximetrar Sensorer till befintliga/tidigare upphandlade pulsoximetrar
Intern identifierare: SLSO 2024-1791
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Administrativa villkor och krav på anbudsgivaren
Beskrivning: Upphandling av syrgasutrustning
Intern identifierare: 2024-1791
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generella krav
Intern identifierare: 0
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 1: Stationär oxygenkoncentrator, normalflöde (upp till 5 l/min)
Intern identifierare: 1
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde 2: Stationär oxygenkoncentrator, lågflöde (upp till 2 l/min)
Intern identifierare: 2
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Anbudsområde 3: Stationär oxygenkoncentrator, högflöde (upp till 9 l/min)
Intern identifierare: 3
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Anbudsområde 4: Portabel oxygenkoncentrator, pulsat & kontinuerligt flöde
Intern identifierare: 4
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Anbudsområde 5: Portabel oxygenkoncentrator, pulsat flöde
Intern identifierare: 5
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Anbudsområde 6: Flödesväljare, 0,01-0,5 l/min
Intern identifierare: 6
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Anbudsområde 7: Flödesväljare, 0,02-1,0 l/min
Intern identifierare: 7
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Anbudsområde 8: Flödesväljare, 0,1-1,0 l/min
Intern identifierare: 8
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Anbudsområde 9: Bärsystem till syrgastub, 1-literstub
Intern identifierare: 9
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Anbudsområde 10: Bärsystem till syrgastub, 2-literstub
Intern identifierare: 10
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Anbudsområde 11: Bärsystem till syrgastub, 2 x 2-liters
Intern identifierare: 11
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: Anbudsområde 12: Bärsystem till syrgastub, Helios-tub
Intern identifierare: 12
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: Anbudsområde 13: Befuktare för högflödesbehandling
Intern identifierare: 13
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: Anbudsområde 14: Pulsoximeter, stationär
Intern identifierare: 14
Del (anbudsområde): LOT-0017
Titel: Anbudsområde 15: Pulsoximeter, portabel
Intern identifierare: 15