2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av trygghetsskapande teknik för boende inom särskilt boende och funktionsstöd
Beskrivning: Upphandlingen omfattar leverans av trygghetsskapande teknik inom särskilt boende (Socialtjänstlagen, äldreomsorg) samt inom funktionsstöd (Lag om stöd och service till vissa funktionshindrade, LSS).
Intern identifierare: SON23.26
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79711000 Larmövervakningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Trygghetsskapande teknik