146544-2021 - ÄndringSverige-Halmstad: Köksutrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Glas, porslin och köksredskap
Referensnummer: KS 2020/00529
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39221000 Köksutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar inköp av olika köksutensilier som t.ex. glas, porslin, bestick och köksredskap. Upphandlingen innefattar ej vitvaror, mikrovågsugn, storköksutrustning, kaffeautomater, vattenautomater, engångsartiklar och elprodukter för hushåll.