Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transporter från återvinningscentraler
Referensnummer: 21014
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar hämtning, transport och tömning av lastväxlarcontainrar från återvinningscentraler (ÅVC) i Vännäs- och Bjurholms kommun samt för Umeå vatten och avfall ABs och Vindeln vatten och avfall ABs räkning samt transporter av avattnat slam från reningsverk i Bjurholm och Vännäs.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 13 600 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90512000 Avfallstransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen