146720-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning – Lymfmarkörer och detektor 2025
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLymfmarkörer och detektor 2025
BeskrivningUpphandlingen omfattar inköp av en detektor med tillhörande ramavtal på kompatibla lymfmarkörer till Kirurgkliniken vid Blekingesjukhuset i Karlskrona, inklusive installation, dokumentation och utbildning av användare. Upphandlingen innefattar även optioner om köp av reservgivare, funktion för Sentinel Node samt service- och underhållsavtal avseende det offererade systemet, som beskrivet i upphandlingsdokumentationen.
Intern identifierareRB2023-0345
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningUpphandlingen omfattar inköp av en detektor med tillhörande ramavtal på kompatibla lymfmarkörer till Kirurgkliniken vid Blekingesjukhuset i Karlskrona, inklusive installation, dokumentation och utbildning av användare. Upphandlingen innefattar även optioner om köp av reservprob samt service- och underhållsavtal avseende den offererade utrustningen.
Intern identifierareLymfmarkörer och detektor 2025