2. Förfarande
Förfarande
Titel: Service- och programmeringsarbeten för styrsystem 2023
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ramavtal avseende service- och programmeringsarbeten för styrsystem för stadens anläggningar förvaltade av Trafikkontoret.
Intern identifierare: T2022-02878
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 72140000 Konsulttjänster för leveranskontroll av maskinvara, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72250000 System- och stödtjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Service- och programmeringsarbeten för styrsystem 2023