146747-2018 - ResultatSverige-Sundsvall: Återvinningsutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Påsar för matavfall (MittSverige Vatten & Avfall)
Referensnummer: REKO-2018-00003
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42914000 Återvinningsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
MittSverige Vatten & Avfall AB upphandlar på uppdrag av ägarbolaget Reko Sundsvall AB dess behov av påsar för matavfall.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen