See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Möbler till campus Borlänge
Beskrivning: Högskolan Dalarna bjuder in leverantörer att lämna anbud på nya möbler till campus Borlänge, med leveranser under v.23 - 33 2024. Upphandlingen består av 5 olika anbudsområden: 1) Akustikskärm, bord, förvaringsskåp och hyllor 2) Biblioteksinredning 3) Stolar, pallar och fåtöljer 4) Stensoffor 5) Hängfåtölj Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden. Välkomna med ert anbud!
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39000000 Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Akustikskärm, bord, förvaringsskåp och hyllor
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96356:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 39100000 Möbler, 39130000 Kontorsmöbler, 39155000 Biblioteksmöbler, 39153000 Konferensmöbler
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Biblioteksinredning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96356:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Stolar, pallar och fåtöljer
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96356:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Stensoffor
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96356:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Hängfåtölj
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96356:Lot:5