146813-2026 - Resultat
Sverige – Finans- och försäkringstjänster – Upphandling ansvarsskadereglering
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling ansvarsskadereglering
BeskrivningFörsäkrings AB Göta Lejon (Beställaren) inbjuder till anbudsgivning angående ramavtal avseende skadereglering avseende ansvarsskador. Ansvarsskador inkluderar sak- och personskador samt personskador enligt järnvägstrafiklagen. Beställaren avser att teckna ramavtal med en (1) leverantör per del som möjliggör avrop av konsultstöd i enlighet med upphandlingsdokumenten. Upphandlingen är uppdelad i två delar. Det är möjligt för anbudsgivaren att lämna anbud på en eller båda delarna.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 66000000 Finans- och försäkringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelUpphandling ansvarsskadereglering A-skador
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118439:Lot:1
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelUpphandling ansvarsskadereglering B och C-skador
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118439:Lot:2