Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
MFP (multifunction-product/printer).
Referensnummer: KS2017/435
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30232130 Färgskrivare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling ramavtal för köp av skrivare och kopiatorer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30100000 Kontorsmaskiner, kontorsutrustning och kontorsmateriel, utom datorer, skrivare och möbler, 30232100 Skrivare och kurvskrivare, 30232130 Färgskrivare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen