146837-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Plantering och skötsel av grönområden – Markskötsel Glimmingehus 2026
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMarkskötsel Glimmingehus 2026
BeskrivningUpphandlingen omfattar skötsel av marken runt Glimmingehus. Arbeten som ingår är skötsel av mark och vegetation, inklusive tillsyn av marken samt viss tillsyn och skötsel av byggnader utvändigt. Utöver detta ingår det i uppdraget att hantera felanmälan för fastighetsobjekten Kiviksgraven och Ängakåsen.
Intern identifierare0152/26
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 77310000 Plantering och skötsel av grönområden
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000