Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsultuppdrag inom statistik
Referensnummer: UPP-2020/076
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79300000 Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för kvantitativa och/eller kvalitativa undersökningar uppdelat på två separata områden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Kvantitativa undersökningar
Del nr: A
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79300000 Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik, 79330000 Statistiktjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal för kvantitativa kvalitativa undersökningar.
Kontraktets, ramavtalets eller det dynamiska inköpssystemets löptid Start: 03/05/2021Slut: 02/05/2023
Detta kontrakt kan förlängas: ja
Beskrivning av förlängning:
Förlängningsoption till: 2.5.2024
Förlängningsoption till: 2.5.2025
Kvalitativa undersökningar
Del nr: B