Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transporter av måltider
Referensnummer: KSN-2020-02893
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 55521200 Måltidsleveranser
II.1.4.
Kort beskrivning
Transport av måltider från tillagningskök till mottagningskök i Uppsala kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 15 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15894210 Skolmåltider, 55521200 Måltidsleveranser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen